nowy tytuł w Czytelni Czasopism

25.03.2024

Nowy Napis : liryka, epika, dramat jest kwartalnikiem kulturalnym i powstał, aby prezentować czytelnikom szeroki pejzaż współczesnej literatury niekomercyjnej. Misją czasopisma jest poszerzanie kręgu czytelników kompetentnych do oceny współczesnych zjawisk, wydarzeń
i dzieł literackich, a także stale poszukujących nowych nurtów i konwencji w literaturze. Innymi słowy – stwarzanie czytelnikowi okazji do pełnego przyjemności odkrywania głębszych sensów kultury.

Każdy numer ma temat przewodni, który podejmują teksty zebrane w oddzielnym bloku. Chociaż literatura pozostaje w centrum zainteresowań, na łamach „Nowego Napisu” publikują także badacze kultury, filozofowie i specjaliści z zakresu historii sztuki, tworząc dla tekstów literackich ogólnohumanistyczne konteksty. (ze strony wydawcy)