nowości miesiąca marzec 2024

Czytelnia Główna
RFID od koncepcji do wdrożenia : polska perspektywa / Bartłomiej Gładysz, Michał Grabia, Krzysztof Santarek, Warszawa : Wydawnictwo Naukowe PWN, 2017.
Oddawana do rąk Czytelnika książka poświęcona jest identyfikacji radiowej RFID. Jest to pierwsza publikacja na ten temat w Polsce. RFID jest innowacyjną technologią automatycznej identyfikacji coraz częściej stosowaną przez przedsiębiorstwa w procesach logistycznych.
Jak wiele innych przełomowych innowacji, również RFID ma wielu ojców. Początkowo była to technologia o przeznaczeniu wojskowym, stosowana m.in. w okresie II wojny światowej do identyfikacji samolotów przez własne systemy radarowe (systemy identyfikacji „swój-obcy”). Od tamtego czasu technologia RFID niebywale się rozwinęła, czego wyrazem jest m.in. różnorodność i powszechność zastosowań, miniaturyzacja oraz przystępność cen (niektórych) transponderów RFID.” (z opisu wydawcy)

Czytelnia Medyczna
Stany nagłe / pod redakcją Tomasza Hryniewieckiego, Warszawa : Medical Tribune Polska, 2023.
Głównym zadaniem książki pozostaje skrótowe i praktyczne przedstawienie aktualnych i najważniejszych wiadomości niezbędnych w leczeniu stanów nagłych. Od pierwszego wydania adresowana jest ona do lekarzy wszystkich specjalności, studentów, pielęgniarek i ratowników, pracujących zarówno w szpitalach, jak i przychodniach. Także do tych wszystkich, którzy na co dzień mają do czynienia tylko z wycinkiem ogromnej wiedzy, jaką jest medycyna. (z opisu wydawcy)